Přímá demokracie sezdola?Jen tak dojde k naplnění.

26. února 2015 v 17:38 | Deda_Bjeda |  Společnost občanské svobody
Přátelé, příznivci přímé demokracie! Vnímáme všichni, že společnost vyžaduje zásadních změn.Tak nějak to všichni cítíme, proto stojíme za Tomiem Okamurou a jeho hnutím Úsvit. Hnutím, které se nám-námi zvolení poslanci do PS PČR snaží nyní rozvrátit a zhatit tak cestu hlavnímu iniciátorovi a zakladateli naší náročné cesty ke změnám.


Myslím si, že tyhle falešné zrádce a pučisty musíme my - většinoví příznivci hnutí zcela odsoudit, ne-li zavrhnout! Protože zmařit hnutí Úsvit, není jen jednoduše odstranit naši značku, ale je to také zrada statisíců voličů, kteří volili v prvé řadě Tomia Okamuru, a teprve potom dnes již bandu zrádných tehdejších kandidátů-nynějších poslanců. Tito se díky nám dostali ke svým korytům. Řekl bych bandu zbabělců, kteří odporným způsobem zradili důvěru, kterou jsme jim svou podporou ve volbách spolu s Tomiem Okamurou dali jako věno pro jejich další práci. V životě platilo, platí a bude platit, že špinavé prádlo se pere doma. Všichni rozumní proto cítíme že nesmělý rozvoj členské základny je jen zástupný problém. My všichni, kteří vnímáme naléhavé problémy a nutnost zásadních změn v naší chaotické společnosti tušíme, že cíle Úsvitu T.O. jsou hrozbou právě pro tyto kariérní mocichtivé politiky. A to nemusí být jen naši vlastní pučisté-zrádci... Vnímáme nápadné podobnosti s dřívější také podrazáckou likvidací Věcí Veřejných a je jasné, že za tím stojí politické snahy nedopustit na naší politické scéně naplnění přímé demokracie. Zaráží mne, že někteří příznivci chtějí v této situaci podávat členské přihlášky. Možná nedomysleli, že tím vlastně přistupují na argumenty zrádných pučistů, že Tomio Okamura prý blokoval rozvoj členské základny. Já sám vím, že to není pravda a projevil jsem to již na různých net stránkách, a to přímo s doloženými důkazy. Vážení, musíte přece vědět, že podávat přihlášky v této fázi rozkladu Úsvitu není smysluplné a vyznívá to, jako že děláte Tomiovi alibi...?! No to snad ne, Tomio alibi nepotřebuje. Navíc si myslím, že to vše je už jenom s "křížkem po funuse".... Ono se klidně může stát, že zrádci si značku Úsvit ukradou pro sebe (je jich členská většina) stejně, jako pak vaše přihlášky. Vy pak později zjistíte, že jste se stali členy "ukradeného" zrádcovského Úsvitu. To chcete?! Anebo to hrajete na obě strany v situaci, kdy není jasné jak to dopadne? Pozor, zatím pučistům nedochází, že bez Tomia nemají šanci, ale dojde jim, že se zuby nechty musí držet jeho značky Úsvit, aby mohli doufat v naději na úspěch v dalších volbách.
Podle mne jsou před námi důležitější kroky. Musíme se zde na netu (FB) sjednotit do větší operativnosti pro sjednocování našich názorů tak, abychom mohli většinovým hlasováním argumentovat černé na bílém. Zejména si myslím, že jsou šance na Facebooku, k prosazení a zavedení FB referendového hlasování. Mezi námi příznivci je určitě spousta chytrých odborníků, kteří by byli schopni vymyslet systém jak na to. Já to třeba vidím tak, že by to bylo na bázi anketních otázek. Jsou net programy, které vám to statisticky vyhodnotí nejen tabulkové, ale i do grafů. Už jsem s tím pracoval u nás v Úsvitu v Ostravě a funguje to na bázi email kontaktů. Prostě přijde vám elektronicky anketní formulář, vy jej vyplníte a odešlete klinutím. Výsledky se shromažďují a automaticky vyhodnocují. Prostě jeden z našich cílových bodů programu je referendum a my si jej zavedeme i bez našich zrádných krajských "šéfů" (pověřených poslanců), protože zatím jim nikomu nedošlo, že nestačí o něm jenom kecat a dělat si svou politiku bez přímé demokracie.... Oni musí dělat politiku jakou chceme my a ne oni - pokud chtějí hlásat přímou demokracii. Například v této kritické pro Úsvit situaci, by měl Tomio na stole výsledky referenda (třeba za týden) s podporou jeho kroků například třeba 2000 hlasů příznivců. Výsledky by se shromažďovaly u důvěryhodné osoby, která by byla zvolena také referendovým hlasováním pomocí ankety. Vím, že technologie této ankety není zneužitelná a je anononymní. Zatím je to tak, že tisíce podporujících názorů na netu resp. FB přichází vniveč. Prostě byla by to ukázka praktikování toho, jak má vypadat přímá demokracie zespodu nahoru. Pak bychom na vlastní "kůži" poznali, kdo to s námi myslí vážně a kdo nám "valí klíny" do hlavy.... Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama