Říjen 2012

Taková je skutečnost....

19. října 2012 v 8:02 | Deda_Bjeda |  Společnost občanské svobody
Stále více jsem přesvědčen, že všechny vládnoucí (i bývalé) politické garnitury se svými věrně sloužícími stranickými i nestranickými přisluhovači (či "užitečnými idioty"), žijí v opojení ze svých nafukujících se bankovních účtů a také z vědomi své imunitní clony, bránící jim otevřeně vnímat okolní svět a dění okolo nich.
Důkazem jsou jejich naivní výmluvy z neúspěchu ve volbách do krajských zastupitelských orgánů. Musím se smát, jak naivně hodnotí premiér Petr Nečas neúspěch své politické strany - prý odraz nepopulárních reforem ...!? Já bych řek odraz špatných reforem, odraz korupční prohnilosti jeho strany, odraz dlouhodobé neschopnosti ukormidlovat hospodářský vývoj ku prospěchu většin (a ne menšin) ale zejména to, jak nevnímá (nebo nechce vnímat) znechucení lidí z jeho bezohledné protinárodní politiky, kterou se svými kumpány praktikuje prakticky po celou dobu svého doslova totalitního "vládnutí".
Tvrdím, že dnes již většina lidí tak jako já (který kdysi prohlásil: komunisty už nikdy!), jsme už natolik otráveni a znechuceni, že jsme si řekli tak už dost!! Zajímavé je, že stupeň nas..nosti dosahuje takové výše, že mi vůbec nevadí volební úspěch KSČM a dokonce jim (komunistům) to přeji a možná jsem i z toho nadšený. Ano, protože jsou jedni z mála, kteří se již 23 let na vládnutí nepodíleli.
Coby pamětník "pravé totality" - když hodnotím co se v naší zemi za těch 23 let událo, tak mi nezbývá než konstatovat, že všechny praktikující stranické - potažmo vládnoucí garnitury zde posraly co se dalo. Nezadluženou postbolševickou republiku nechaly postupně zplundrovat do poslední mrtě tak, že se dnes otřásá v bilionové - podle mně fatální zadluženosti, ze které není úniku...!
Ano, nastala doba, kdy si musíme všichni důrazně uvědomit kdo to způsobil a kdo nás dostal do takového srabu?! Nastala doba, kdy je nutné, aby se všichni lidé zdravého a poctivého smýšlení spojili a vyhodili "ze sedla" všechny ty, kteří to způsobili a kterým je třeba důrazně dát najevo tak DOST!! Dost už toho bylo - jděte od toho, neb staré pravidlo říká - "Když na to nemáš, jdi od toho!". A jednoznační viníci mohou být rádi, že málo odvážní (já říkám zbabělí) Češi, nehodlají vzít do rukou karabáč, anebo nedej bože z kalandrů budovat šibenice.... Ale jsou i jiné-elegantní metody, jak Vám důrazně dát najevo, že vás už definitivně nepotřebujeme, například konečně Vás už přestat volit!
Když zpětně hodnotím sám sebe, proč jsem cinkal klíči při zbaběle-sametové revoluci, tak při pečlivé analýze jednoho po druhém přicházím postupně na to, že všechno co zde bylo, nebylo k zatracení tak, jak se postupně stalo. Ano, skoro je to jako napravení "Ferdyše Pištory"... S odstupem času a v průběhu dění zjišťuji, že jsme si nedokázali dostatečně vážit žití v bývalém totalitním (?) režimu a proto jsme si vycinkali sametovou revolucí úpadkovou konfrontaci. Při porovnávání každého z jednotlivých příkladů zjišťuji, co jsme všechno z dobrého ztratili a o co jsme zavedením kapitalistické demokracie přišli. Samozřejmě tím nechci říci, že zde nebyly odsouzeníhodné excesy, které si zasloužily potrestání. Ale ani k tomu de facto vlastně za celých 23 důsledně nedošlo, což lze k neschopnosti všech dřívějších vládnoucích garnitur přičítat ...!
A ještě něco. Po zkušenostech z 23 let proklamované demokracie začínám pochybovat o její smysluplnosti a vůbec o tom, co slovo z latiny demo-kracie má vlastně představovat. Ano, jsem si vědom toho, že demokracie nikomu nepadá do klína a je ji třeba dlouhodobě a pracně budovat a naplňovat. Je to však smysluplné ve společnosti vyspělých opic jako v pralese, kde jedna krade banány té druhé, přičemž preferovány jsou jen ty "šikovné" ....?!
Přikládám videa, která dle mého gusta vyjadřují vše, co zde uvádím: