Můj dopis kamarádovi tam za mořem....

14. prosince 2011 v 19:15 | Deda_Bjeda |  Mé zdraví-můj sport
Ahoj Honzo!

Jak píšeš, zemřel Ti známý člověk. Ač jsem ho neznal, docela je mi z toho smutno i se slzou v oku - za pro mne neznámého - ale určitě dobrého člověka.


Máš velkou pravdu s tím jezením i pitím. Já sám od 1.1.2011 jsem začal regulovat stravu, avšak nedržím dietu! Snažím se jíst jako člověk a nežrat jako prase tak jako dříve. Hodně mi pomáhá lucy.cz, aneb "Lucy a její bič na velkej zadek".

Loni o tomto čase jsem měl 102 kg, dnes mám už jen 86 kg. Stačilo jen vyloučit ze stravy ty uzená svinstva a omezovat tuky a soli. Dříve jsem žral v průměru přes 100-150 g tuků /den, nyní se pohybuji v rozmezí 50-100 g/den. Také vůbec nesolím, soli je všade dost...!

Ovšem tuk je skoro ve všem (mimo zeleniny) takže si dovedeš představit, co tedy vlastně jím. Moje neoblíbenější jídlo řízek jsem si zakázal a dám si jej zcela vyjímečně, protože je to pro mne 2500 kJ. To je hodně, když si představíš, že můj limit je 9325 kJ/den. Nejím také chléb, namísto toho volím buď knäcke brot, nebo zeleninu.

Nyní také pravidelně cvičím svých 5x 5 TIBET + šlapu každý den 20-30`SPINNING, což mi vydá cca každý den asi minus 1200-1500 kJ. Všichni okolo jsou nadšeni z mého úspěchu a já mám z toho problém...!?

Postupně se mi snižuje tepová frekvence (TF) mého srdíčka a náhodně naměřím či odečtu TF i pod 40. Naměřil jsem už dokonce jen 36. A to je velmi málo, a je to nebezpečné možná až na umření . Chodím po kardio vyšetřeních - objevili mi zůženou chlopeň pravé srdeční komory, což prý je méně než středně nebezpečná závada. Ovšem také zjistili, že lék TENAXUM, který jsem užíval na noc snižuje TF. Tak mi jej odbourali a dali jiný.

Největší sranda je, že mi vlastně vůbec nic není a žádné problémy nemám až na to, že stále více z titulu snížené TF (bradykardie) je mi občas u PC chladno, či až někdy zima a mám studené ruce i nohy. Nikoho z těch doktorů nezajímá moje nová - už snad konečně SPRÁVNÁ životospráva, a zejména nové stravovací návyky od 1.1.2011. Hlavně, že jsem dříve stále od nich slýchával "pane Mikulíku neškodilo by vám zhubnout"! A když jsem to dokázal (tak jako ty-a byl jsi pro mne vzorem), tak naráz zjišťuji, že jsou ze mne paf a neví si rady....! Všichni léčí jen následky a ne příčiny a farmaceutické firmy z toho jen tyjou!

Objevil jsem to na co oni měli přijít už dávno, a jsem přesvědčen, že to je důvod mého problému. Mám zde velmi chytrého, dobrého přítele jménem Ruda, který se věnuje bylinám a biochemii. Takže mu zadávám vědeckou práci na téma "Energetický deficit ve stravování a jeho dopady na bradykardii". Prostě je evidentní, že srdíčko nemá z čeho brát energii (v látkové přeměně hlavně tuky), když mu ji stále ubírám a ono bylo zvyklé 68 let na dostatek až velký přebytek energie z látkové výměny.....

Rád bych se od Tebe dozvěděl, zda jsi po Tvé radikální redukci své váhy měl snad podobné problémy jako já, či snad zda je dokonce také nemíváš (chlad, častá zima, tuhnutí nohou, aj.)?! Díky za zprávu.

Jinak stále makám na projektech, ale poslední dobou enem zadarmo, a tak mi zase chybí peníze - a to ještě před vánocema. Ale možu zasej cvičit zadarmo ve fittcentru RELAX naproti přes ulicu a to je výborně. Říkal, že za to co sem pro něho udělal tam mám zajištěno doživotní cvičení s volným vstupem. Včil dělám pro súseda rozšíření plynovodu pro jeho hospodářskou budovu. Tož chtěj po něm peníze, když je to súsed...! Bude to asi enem za pivo...

Ale pálil sem slivovicu a tož tu štamprdli si můžu zase občas dát tak, jak ty mi radíš. Ale ku..a ta štamprdla je pro mně 500 kJ enem to fikne a já su pak přes svůj limit a mám z toho enem nervy, no apak si musím dat ještě další...! Vem, že enem 2 piva sú až 1800 kJ, ale ty si stejně každý den s mojů ženů většinou dáme

Mívaj se fajn a drž se stále tak, jak jen Ty to vždy obdivuhodně dokážeš se svou fantastickou vůlí Předpokládám, že Tvoja nožička už je dobrá a v pořádku tak, jak jsi mi už psal.

Beďa.

PS: kurňa, nebylo jak letos v Řecku u mořa, no nádhera, tož musím makat a znova našetřit...! Posílám nějaké fota z tama a ešče z pálení slivovice.
(pro návštěvníky zde viz Galerie/Řecko 2011-ešče neúplná-bo nemám čas...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama