Spolupráce při novele o veřejných zakázkách

16. února 2011 v 15:46 | Deda_Bjeda |  Vyjímečné
Praha, 15. února 2011 - Na webu www.novelaozakazkach.cz bylo ve čtvrtek 10. února uveřejněno paragrafové znění návrhu novely Zákona o veřejných zakázkách. Ministr Kamil Jankovský hodnotí dobrou spolupráci v rámci Expertní skupiny pro přípravu novely jako zásadní pro vznik takto závažného dokumentu.

"Jsem velmi rád, že členové Expertní skupiny ve svých komentářích stojí za naší společnou prací. Snahu dále spolupracovat a velkou podporu cítím jak u zástupců ´Platformy´, tak třeba také od vedoucích představitelů Americké obchodní komory. Dosáhli jsme společného konsenzu a výsledku, za který se můžeme postavit. Je to jen ukázka toho, že tvrdá práce je důležitější než mediální přestřelky," říká ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.
Zástupce "Platformy pro transparentní veřejné zakázky", tedy jednoho z partnerů přípravy novely, Dan Ťok, který je zároveň generálním ředitelem společnosti Skanska uvedl: "Ministr Jankovský vedl transparentní a věcnou diskusi." A dodal svoji vizi pro nejbližší budoucnost: "Budeme-li takto pokračovat, můžeme mít zákon světové úrovně."
Do konce února je možné k návrhu zasílat připomínky. Expertní skupina zváží, zda je vhodné vybrané připomínky zapracovat, provede finální úpravy paragrafového znění, a v březnu bude návrh novely předložen k meziresortnímu posouzení. Kvůli přípravě velké novely zákona o veřejných zakázkách vytvořil ministr Kamil Jankovský Expertní skupinu složenou z více než dvou desítek odborníků.
Na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj (www.novelaozakazkach.cz) je možné najít paragrafové znění návrhu novely Zákona o veřejných zakázkách.
Zdroj: MMR
A já k tomu dodávám:
Ano, líbí se mi to, sám už pracuji na analýze starého zákona s připomínkami dle MMR. Zejména my projektanti, kteří bychom mohli mít rozhodující slovo v úsporách při všech variantách investiční výstavby, k tomu musíme zaujmout stanovisko a prosadit logiku postupů. Vyzývám tímto všechny své kolegy. Nemáte práci? Tak se starejte aby jste ji měli, už třeba jen proto, že se můžete pokusit zakomponovat své zkušenosti do novely zákona tak jako já! Tak hurá na to, já už jsem u § 10. Je to ale makačka na bednu, tak makejte....!
Bjeda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama