Můj názor na "chodníkovou novelu"

11. ledna 2010 v 10:29 | Deda_Bjeda |  Společnost občanské svobody
To, že se nově vlastníci musí starat o své pozemky je zcela v pořádku. Nakonec samy obce mnohdy stíhají fyzické osoby - coby vlastníky soukromých pozemků, pokud například pravidelně nekosí trávu, či jinak je neudržují tak, že jejich stav nevyhovuje podmínkám životního prostředí...! Takže když máme teda tu demokracii, tak každému laskavě co mu patří...!!


Pokud se týká výmluv že nejsou peníze dokumentuje to skutečnost, že radní si dostatečně neuvědomují proč a nač byli vlastně svými voliči delegováni k jejich zastupování v samosprávných orgánech. Jsou tam hlavně pro lidi-občany-voliče odvádějící daně a lidé většinou mají nohy a musí chodit tzv. "po svých". Kolo jako takové, se začalo točit až na druhém místě, neb nejdříve byl na této naší zemičce člověk, až pak se ono začalo točit a odvíjet od země.

Tím chci říci, že v každoročním plánování finančních prostředků by mělo být pamatováno v prvé řadě na jejich rezervaci pro absolutně nejsilnější množinu chodících lidí! Až potom třeba na opravy silnic, výstavbu nových honosných sídel radních a mnohdy zcela evidentně zbytečně vyhazované finanční prostředky na finanční investice v drtivé většině s lobystickým, ne-li osobním interesem ....!

Pokud se týká jejich výmluv, že nejsou finanční prostředky na provozní zajištění včetně nákupu potřebné techniky, je to zase o nesprávném plánování k rozložení finančních prostředků. Většinou jsou komunální služby tohoto charakteru stejně v obcích zajišťovány smluvními partnery, tedy firmami které k tomuto druhu činnosti mají potřebné oprávnění i techniku. Takže prostě a jednoduše je třeba věnovat větší podíl finančních prostředků na zajištění těchto služeb i v zimě a nespoléhat na to, že nám hystericky proklamované "oteplování planety" zajistí zimu beze sněhu...!?

Ještě jedna věc, která mne zaráží. A sice, že zatím nikoho nenapadlo zajistit úklid ploch zejména v těsné blízkosti budov smluvní dohodou s vlastníky přilehlých nemovitostí tak, jak se o ně museli starat doposud. Nově však za finanční úhradu...!

Za úplnou drzost už pak považuji, když obce zajišťují obsluhu jen některých chodníků a zpevněných ploch z důvodů aby ušetřily finanční prostředky (např. "V zimě se tato část chodníku neudržuje!"). Prostě zase někdo zapomíná proč byl dosazen do radního křesla - a to aby sloužil občanům voličům...všem bez rozdílu a v plném rozsahu celého životního prostředí respektive vyhrazeného intravilánu, kde občané žijí!

Za úplnou neschopnost a to už celého státu a našich zákonodárných zastupitelů pak považuji to, že nedokázali dostatečně legislativně ošetřit třeba i krátkodobé zaměstnávání tisíců občanů bez práce na výkon těchto sezónních úklidových prací s podmínkou, pro umožnění pobírání podpory v nezaměstnanosti.

Já sám například namísto pravidelného cvičení ve fittcentru chodím v zimě odhazovat sníh na našem sídlišti v Ostravě-Porubě. A zadarmo bez jakýchkoliv nároků na odměnu - prostě jen tak, pro zdraví a rád z dobrého pocitu, že se lidem lépe chodí po matičce zemi .... Upozorňuji CZechschmeidy, že si tímto nestěžuji....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kača Kača | Web | 11. ledna 2010 v 10:33 | Reagovat

Čauky! Chtěla bych tě o něco poprosit. Právě jsem s kamarádkou rozjela blog a tam prodáváme korálky. Prosím podívej se a napiš komentář. A až přidáme výrobky a líbilo by se ti to, tak si samozdřejmě můžeš taky něco koupit :) Děkuju :) www.e-ctopus.blog.cz

2 Kača Kača | Web | 12. ledna 2010 v 18:05 | Reagovat
3 Malik Malik | 2. října 2015 v 12:34 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama