Náboženství (3)

30. června 2009 v 8:27 | Deda_Bjeda |  Miroslav Brabenec
* Paměť a její možnosti

I když kapacita mozků některých lidských jedinců s jejich použitelnou pamětí se může zdát obdivuhodnou, v celkovém průměru potřeby: Nic - moc. No, pamatujete si obsah první knihy z první třídy Obecné - Základní školy, odstavec po odstavci ? Těžko a k čemu by to také u normálního člověka bylo ! Přesto, ale, dáme-li dohromady nějaké ty zbytky vědomostí z toho, co jsme přečetli, co jsme viděli kdekoliv a co jsme citově vstřebali do své paměti, tak to může mít hodnotu cca 100 - 200 knih u členů profesorských sborů a třeba jen 10 - 15 knih u adeptů, připravujících se na střední školu.

Převedeme-li si tyto údaje do řeči osobních počítačů (PC), tak ta naše lidská paměť se pohybuje na úrovni slabších až středních počítačových aparátů (cca 16 - 128 Mb). Lidé, nezoufejme však, ten PC si pamatuje každou pitomost, kterou někdy někdo do něho uložil a která již dávno není k potřebě, ale není schopen nám říci, jakou budeme mít po ránu náladu nebo jaké je venku počasí. Na štěstí tomu našemu mozkovému PC na to stačí jeden pohled z okna. Ale vážně a k ději. Ten PC (Agregát - Stroj - Mozek - Centrum - Aparát) pro vševědoucí bytost - věcnou vševědoucnost musí zpracovat každou 1 sekundu 20 Gb informací (20 000 Mb). Předpokládáme-li, že ty informace jen z oblasti naší planety by u příjemce - v přijímacím centru měly zůstat alespoň 1 rok, tak kapacita centrálního Mozku by měla činit nejméně 600 000 Tb (600 000 000 000 Mb) a to nehovořím o operační a jiné rezervě. Nelze také opomenout evidenci trvalých faktů pro zachování, (na věčné časy ?) - pro budoucí potřebu dalších tisíců, milionů, miliard let ! Podle uvedených údajů i s jistými restrikcemi je nanejvýš pravděpodobné, že existuje určité rozdělení evidenčních kompetencí na jiná centra nebo dokonce i na jejich podsložky.

Jak velký by tedy měl být centrálnín Mozek, použijeme-li naše lidské a současné měrné jednotky ? Výchozí údaj pro člověka :
Mozek 2dm3, Kapacita 100Mb, Využití 10%
Žádoucí pravděpodobná kapacita řídícího orgánu absolutní Bytosti s obsahem od doby prvních náznaků na funkci a vytvoření Nehmotného světa (před cca 16 000 miliardami let) až po jeho přeměnu na vyšší formu existence za cca 200 miliard let. :

10 kb ročně - 14 000 md let............140 000 000 000 Mb
Příprava Hm.Sv. 10 Mb/rok... ... 20 000 000 000 000 Mb
Realizace 100 Mb/r 100 md let...10 000.000 000 000 Mb
Běžná roční potřeba s rezervou.....1 800 000 000 000 Mb
Přeměna Vesmírua 200 Mb/r....40 000 000 000 000 Mb


Centrální 71 940 000 000 000.....
----------------------------------------------------
orgán 1000 x 1000 000 000 x 0,1 x 100 = 7,194 km3

Kapacita paměti Bytosti s takovým paměťovým orgánem je cca 1000 x větší než paměť všech lidí Světa. A ta velikost ? Při již ověřené miniaturizaci (zmenšení 1 : 10 000) by velikost Paměťového centra byla jen 7 dm3, v pikotechnologii (technická měrná hudba naší lidské budoucnosti) jen cca 7 mm 3 !
Jsme tedy my lidé na tom s tou pamětí dobře nebo špatně , a proč asi ?

* Informace

O kom - o čem - proč?

BEZ VŮLE PÁNA SE NEPOHNE ANI LIST NA STROMĚ

Aby takový projev vůle Nejvyšší bytosti nebo sboru pověřených byl technicky možný, tak musíme mít k dispozici :
- vyhledávací systém, který by nám umožnil vidět za každého počasí a ve dne v noci všechno, co se ve světě děje, na zemi, pod zemí i v ovzduší - do rozumné výšky a totéž pro slyšení - prostorový poslech,
- obdobné zařízení pro odposlech myšlenek zaměřených lidských bytostí a snad i jiných živočichů,
- vyhodnocovací metodu pro posouzení nebezpečnosti nebo škodlivosti a také nepřijatelnosti pro dané záměry Zadavatele a naopak i to prospěšné pro Něho, protože nelze - nemá valný smysl uchovávat všechno, co komu slina přinese na jazyk a všechny roztoužené myšlenky o ničem se stereotypem nicnedělání. (Záznamník - registrátor projevů s třídičem - regulátorem a vylučovačem - eliminátorem zbytečností - balastu),
- výkonný zásahový mechanismus pro to sledované misto, které by s ním pohlo (tím listem na stromě) nebo by na příklad
změnilo směr puku - míče do branky aniž by si toho z lidí někdo všimnul a nakonec, které by to místo prostě zničilo.

Bylo by něco podobného nyní pro nás lidi prospěšné ? Určitě ne, ještě na to nejsme zralí. Dovedete si představit podobné zařízení v rukou organizovaného zločinu ovládaného někým, kdo by si chtěl zahrát na pána světa nebo v rukou válkychtivých jedinců ? Tak raději ne, i když principielně je řešení dost jednoduché ? Stačí na to tři stacionární stanice cca 36 000 km nad Zemí se superlaserovou aparaturou, doplněnou výrobnou elektronů a ionizovačem vzduchu pro určité zvukové i světelné frekvence, jakož i pro mozkové vlny, které přesně v místě střetnutí by byly dokonalou štěnicí - mikrofonem nebo při zvýšení frekvence ničitelem tohoto místa beze svědků a stop po činu. Že je to strašná představa a ještě štěstí, že je málo pravděpodobné, že by tato schopnost byla lidem na nynějším stupni vývoje propůjčena.

Tak, ale vraťme se k té možnosti pohnutého listu třeba na magnólii před skleníkem v zahradě školy v Alexandrii v Rumunsku. Aby se pohnul a zakýval nám list, zvolený přesně ve výši 1,54 m nad terénem, 6,27 m od budovy skleníku a 4,15 m od hydrantu, potřebujeme pro zadání úlohy pro jakékoliv místo na ploše naší Zeměkoule souřadnice v dvojkové soustavě o 18 místech - číslicích. V meziplanetárním prostoru do vzdálenosti okolo 5 miliard km od našeho Slunce (za planetu Pluta) vystačíme s 23 místy. Je to sice dost, ale na Zemi jde o přesně zaměřitelný objekt o velikosti plochy 20 cm2 bez doplňkového zvětšujícího zařízení.

Vynález PC - počítače vůbec - a pochopení jeho možností nám potvrdil, že to, co jsme slyšívali od našich babiček o vzpomínaném listu je skutečně technicky možné jen vědět, jak dát dohromady ten pozorovací, naslouchací a likvidační systém.

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama