Zahrada „Šípkové Růženky“

29. ledna 2009 v 12:18 | Deda_Bjeda |  Zahrada
Je jasné, že když se vám zahrada odměňuje nejen svými produkty ale i příjemným životním prostředím s vegetační krásou, musíte jí to také nějak vynahradit. Jinak to příjemné, se může také snadno vytratit a vy se pak nestačíte divit.

Sám jsem to zažil, když jsem z titulu vysokého pracovního zaneprázdnění zahradu dlouhodobě zanedbával v průběhu asi 15 let mého živnostenského života. Když jsem se nakonec "doplazil" do důchodu zjistil jsem, že se mi toho času naráz dostává relativně více. A najednou jsem začal mít potřebný čas k tomu, abych se mohl o zahradu začít starat tak, jak náleží.

I když jsem jen "z dáli" po celou dobu toho živnostenského života sledoval zahradní úpadek, tak o to více jsem byl docela nemile překvapen kam až jsem dopustil, aby to došlo. V inkriminovaném místě jsem objevil na zahradě prales ideální snad pro zakletou "Šípkovou Růženku". No posuďte sami.

Nezbývalo než se rodinnou pomocí pustit do sanace takto doslova zpustlé zahrady a docílit její renovace alespoň do částečně původního stavu. Hodně mi pomohl můj syn s rodinou který pochopil, že to je chvíle, kdy se musí zapojit i oni. A tak jsme sekali, rubali, kosili, trhali, rvali, pálili, no prostě makali. No sledujte to naše zápolení a jak nám to šlo...No po těch radikálních zákrocích nakonec zbyly hromady kmenů, větví, zlikvidovaných křovin (dosti pichlavých), listí, odřezků, pařezků, aj. zbytků nežádoucí vegetace. No co s tím? Prostě spálit na popel, který je ideálním hnojivem použitelným dále na zahradě.
Nakonec se nám tedy podařilo zkultivovat kriticky zdevastovanou část zahrady natolik, aby bylo možno začít uvažovat o dalších aktuálních činnostech, které si zahrada vyžaduje. Ale o tom zase někdy příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama