Řecko 2008

10. ledna 2009 v 14:59 | Deda_Bjeda |  Dovolená-cestování
Jednalo se o autokarový zájezd Řecko-Olympská riviéra 26.8.-6.9.2008 pořádaný CK BonTon. Jménem zúčastněných jsem podal hromadnou reklamaci. na vybírání dodatečného palivovvého příplatku (viz dále). Ale ještě dříve jsem si vyžádal poradní stanovisko Sdružení obrany spotřebitelů (SOS), které mi hodně pomohlo, neboť mi potvrdilo moji analýzu, že reklamace je oprávněná. Děkuji tímto dodatečně SOS za dobrou práci a vůbec všeobecně za dobré aktivity na těchto stránkách.

Znění:

HROMADNÁ REKLAMACE
My níže podepsaní účastníci tohoto zájezdu se tímto připojujeme svými podpisy k reklamaci dodatečného vybírání palivového příplatku 200,-Kč/osobu. Poplatek byl vybírán od každého účastníka až v autokaru-dle nás jako nestandardní a svévolné navýšení již dříve uhrazené-pro nás stanovené konečné ceny zájezdu. O poplatku jsme se dozvěděli až při obdržení VOUCHERU zájezdu z přiložených "Pokynů pro účastníky autokarových zájezdů Řecko-Olympská riviéra"! Tedy ve stavu tísně, to je v době, kdy už nebylo možné zájezd odřeknout! ŽÁDÁME TÍMTO O NAVRÁCENÍ POPLATKU a souhlasíme s jeho vymáháním i soudní cestou. Souhlasíme s nakládáním osobních údajů pro účely reklamace, dle zákona o ochraně OÚ.

Níže byly uvedeny údaje:
jméno-příjmení-podpis-adresa-kontakt tel., e-mail

Podepsalo se mi pouze 19 účastníků zájezdu, kteří se tímto chováním CK cítili být oklamáni s takto nefér navýšenou cenou zájezdu. Byli to ti, kteří objednávku a úhradu zájezdu provedli s předstihem. Ostatní se mi odmítli řekl bych typicky "po česku" zbaběle podepsat. Vše jsem musel sám zorganizovat ještě v "terénních" podmínkách v místě pobytu.

Výsledkem bylo k překvapení všech nakonec uznání reklamace a všem byl palivový příplatek vrácen!

Přikládám text odpovědi CK BON TON:
Odpověď na hromadnou reklamaci

Vážení klienti byla nám doručena hromadná reklamace týkající se palivového příplatku u Vašeho zájezdu na Olympskou riviéru v termínu 26. 8 - 6.9.2008. Po důkladném prošetření Vaší reklamace vedení naší společnosti došlo k závěru, že došlo k formální chybě (opomenutí zaslání dopisu o zavedení palivového příplatku v zákonné lhůtě 21 dnů před odjezdem). Tímto považujeme Vaši reklamaci za oprávněnou. Všem klientům zašleme do 7 dnů složenku typu "C" s částkou odpovídající zaplacenému palivovému příplatku. Omlouváme se za vzniklou chybu, kterou uznáváme. Věříme, že i přes uvedené opomenutí jste na Olympské riviéře strávili příjemnou dovolenou.

S úctou a přáním příjemného dne Ing. Petr Kraus vedoucí kanceláře BON TON

Závěrem

Odměnou mi bylo poděkování všech, s kterými jsem byl v e-mailovém kontaktu a z toho jsem měl dostatečně uspokojivý pocit. Oželel jsem i minimální výdaje s tím spojené (cca 50 Kč za doporučený dopis s návratkou). Takže převážně zbabělí a bojácliví Češi! "Kdo se bojí-nesmí do lesa"!!!

Nejvíc mě ovšem štve, že ti skeptičtí "chytráci-zbabělci" k tomu přišli jak "slepý k houslím". Ale tak už to na světě chodí-blbí mají štěstí.....

Bedřich Mikulík /Děda-Bjeda

PS: nejnáročnější je ovšem dilema jak tuto zkušenost s CK oznámkovat... Nehorázné vybírání poplatku kontra následná omluva s navrácením peněz...?! Dávám průměrnou trojku-i když je to možná i na jedničku....!? Faktem je, že v autobuse jsme se shodovali převážně v názoru že už s CK BON TON NIKDY více. No ale snad to ještě příští rok třeba zkusíme.....

Chááá-chááá...!?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Narcis Narcis | Web | 15. ledna 2014 v 14:07 | Reagovat

Řecké ostrovy jsou určitě výbornou volbou jak si dopřát klid a pohodu nedaleko moře. Cesta trvá jen několik hodin a pak už si kdokoliv může vychutnávat Slunce a horkého moře v Řecku. Voda je po celém Řecku tyrkysově modrá a hromada řeckých pláží je oceněna Modrou vlajkou za kvalitu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama