Bučící stádo aneb nezodpovědný CZECHschmeid ?!

21. ledna 2009 v 17:43 | Deda_Bjeda |  Společnost občanské svobody
Jasně! Napsali a píší zde různí, různé články, jiní se zase jinde jinak vykecávají v diskuzích, či mnoho jiných se seberealizuje ve svých projevech různými formami. Stálou módou však je, že se všichni často projevují svými úzce subjektivně- neobjektivními názory. Vše jen "stírají", kritizují a mnohdy i shazují různými formami, či způsoby. Doma, na pracovištích, v hospodě, prostřednictvím médií, nebo na různých internetových webech a bůhví jak jinak.
Všimněme si, že pochvalu, nebo kvitaci toho dobrého a úspěšného čteme, či slyšíme v porovnání většinou s negativistickými hanobeními velmi málo.

Takže, pořád dokola kecy, kecy, kecičky a stále jen bla, bla, bla - slyšíme, vidíme, ale bohužel také naopak, i sami se někdy nezdržíme a dštíme! Ze všech stran a na všechny strany. Všechno je pro nás, tak jako i pro morálně upadlou politickou opozici špatné, škodlivé a nepřijatelné! Nutně nás musí napadat asociace na "bučící stádo", které všechno pošlape, rozdupe a poničí, aby si produpalo snadnou cestu pro svou pastvu...

Nutno zdůraznit, že média tyto způsoby totální kritiky prezentují a podporují také. Ono shazovat, degradovat, destruovat a ničit co druhý vytvořil, znamená mít menší nároky na vyšší kvalitu sdělení a hlavně je to pohodlnější. Je velmi snadné preferovat zápory před klady, kterých doufejme, že snad proboha ještě není méně.

Všímejme si například, jak často jsou v mediálních projevech všeho druhu frekventovány události za účelem vyjevení negativistické senzace za každou cenu, než přínosů kladných - pozitivních pro společnost. Nehody, vraždy, znásilnění, nevěry, podvody, krádeže, tunelování, atd. se objevují na titulních stranách už nejen bulvárních deníků.

O to snazší je pak cesta ke stupidně mediálním senzacím, které nabízí lákavou pastvu "bučícímu stádu", potažmo úspěšný business z mediálního prodeje. Média mají jeden z hlavních podílů na bulvarizaci ale také vulgarizaci naši společnosti a vytváří tak ideální podhoubí pro tvorbu "bučícího stáda"! Naskýtá se otázka, kdo je za to odpovědný, aby tomu tak nebylo..?!

Normální člověk se schopností rozlišovat špatné od dobrého, musí určitě vnímat, že společnost ztrácí objektivitu. Neboť není normální, pokud neustále a opakovaně čteme, slyšíme, sledujeme či vidíme jen ty "chronické" pochybovače, shazovače, destruktory, bez jakékoliv konstruktivní kritiky - kteří už nedokáží vidět vůbec nic pozitivního na žádném jedinci, natož pak na politikovi, nebo vládě. Zejména, pokud tito tzv. objektivní kritikové dovedou už jen a jen - nazývejme to "bučet" a sami nic nedělat pro zvrat věcí příštích.

Jsou to ty správné formy a trendy hodné normálního slušného a inteligentního člověka k tomu, jak se zbavit věcí špatných a docílit věcí lepších a smysluplnějších, které by ve svém důsledku vedly společnost ke kultivovanému rozvoji, nebo alespoň vývoji. .?

Jsme vůbec my Češi schopni objektivity a tolerantního přístupu k dění kolem nás? Potažmo jsme vůbec schopni si sami vládnout, když opakovaně svým legálním vládám nemíníme dát prakticky vůbec žádnou šanci aby vládly?

Anebo jinak. Je z tohoto - bohužel už tolik zaběhaného a typicky našeho specifického přístupu, vůbec nějaké smysluplné východisko..? Umíme se vůbec poučit z vlastních chyb? Anebo je nám jedno, že budeme dalších - třeba zase 50 let, stále jen "bučet" a "doblabovávat" se k nějaké nové "bavlněné" revoluci..?

Vzniká naléhavá otázka. Neměli bychom být všichni podstatně více tolerantnější, ohleduplnější, trpělivější ale také ukázněnější ke všemu dění okolo sebe, včetně politiky vládnoucích koaličních stran a jejich politiků či ministrů? Vždyť oni něco dělají pro vládu a dění věcí příštích! A krom těch pochybností o tom jestli smysluplně, svědomitě a zodpovědně, se určitě všichni
přinejmenším o to snaží z titulu svých funkcí.

Neměli bychom mít raději všichni více na zřeteli, že změna k lepšímu většinou sebou přináší ustoupení pohodlnému a zaběhanému a tedy že vlastně musí někdy i bolet a také přinášet, či obnášet i finanční oběti.. (např. zdrav. poplatky)?! A že tedy bychom měli také sami něco obětovat pro to, aby bylo lépe?

( Už dávno se neodvažuji použít přirovnání "Když se kácí les létají i třísky", neboť tento "argument" mi vyvrátil jeden zkušený a moudrý pamětník - sedlák, který se těžce musel starat sám o sebe, aby uživil své hospodářství a svou rodinu. "Co tóó??!, řekl tehdy. Ti co káceli les a měli hodně třísek, to byli jen neschopní hospodáři..! Takové jsem jako pomocníky nebral. A třísky? Nesměly být, a ty co zbyly, se sebraly, a použily beze zbytku na zátop v peci". Chudák, o vše jej komunisté později obrali a kácené lesy jsou plny třísek ..!).

My ovšem těm našim představitelům svým neustále zpochybňujícím přístupem k jimi rozhodovanému dění a jimi vytvářeným životním a existenčním podmínkám kol nás a pro nás - které musí naléhavě řešit, vůbec mnohdy nedáváme šanci se ani snažit. A už vůbec jim neumožňujeme zdokonalovat jejich vládnutí a umožnit zlepšovat se ve vymezeném období tak, aby bylo dosaženo objektivně lepších vymezených cílů.

Pro nás jsou ovšem přijatelné jen cíle většinou neobjektivně egoistické, slastné, příjemné a pohodlné, protože s nutně horšími pro to, aby v dlouhodobém výhledu byly lepší, se nedokážeme za žádných okolností smířit (např. reformy)!

Musí hodně "otrávit" - slyšet neustále ze všech stran stále jen negativistickou kritiku mé práce bez jakéhokoliv kladného přístupu, pochopení, nebo pohledu. A vlastně o to více, když musíte být také i v čele "bučícího stáda", které si vás většinově sice zvolilo, ale teď už "neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane.."!

Jsme vůbec schopni objektivního pohledu na svět a dění kolem nás? Vždyť my jsme tak netrpělivě, nevychovaně a uboze netolerantní, že těm našim zvoleným neumožníme vládnout po volební období, které jim bylo z výsledků voleb většinově námi dříve přisouzeno...!

Copak nedokážeme ani trochu vnímat naléhavost nutné optimalizace cílů a vytýčených záměrů, které se bohužel většinou musí korigovat v důsledku takřka vyrovnaného výsledku z voleb a nových povolebních podmínek? Neměli bychom se naučit přiznat demokratické právo na vládnutí vítěze z voleb přesto, že volby byly docela vyrovnané?! Pokud ne, nejsme demokraté, ale jen součást "bučícího stáda" se svými nechutnými projevy...!

Jak asi musí být "vymakaná" americká ústava s výsostnými pravomocemi amerického prezidenta, který vzešel ze super unikátně vyrovnaného výsledku voleb tak, jako G. Bush? Víme, že jeho vláda nebyla ta z nejlepších, ale vládu měl plně garantovánu pro celé své volební období! Kam by také Amerika došla, kdyby tomu tak nebylo po staletí, že (neberme v úvahu současnou krizi) ?

No proboha vyslovovat už po x-té nedůvěru vládě, to je přece zřejmá vizitka nejen špatné ústavy, ale i někoho evidentně toužícího jenom po moci, než o jeho snaze pracovat pro existenci trvale pevné a lepší společnosti a její budoucnosti.

No a věřejně ještě navíc vyhlašovat že to, co předešlá vláda zavedla, my až budeme u moci zase zrušíme..?! No toto..?!! To může prezentovat snad jen člověk zcela nezodpovědný, a už vůbec ne ten, který hodlá kandidovat na nejvyšší politické a vládní funkce. Takže lidi vzpamatujme se a začněme rozlišovat, ale hlavně napřed přemýšlet..!

Na rovinu. Co kdybychom nejprve začali sami u sebe? Jak vlastně většina z těch - co stále jen opakovaně "bučí a blablují", dělá svou práci která je živí?! Odvádí ji skutečně svědomitě, poctivě a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí?!

Nebo také - jak se vlastně z morálně-mravního hlediska chová, jakým způsobem, či životem žije?! Ví tito neurvalí a hysteričtí kritikové vůbec, jak dodržovat ve svém žití a bytí morální kodex normálního slušného člověka 21. století? Uvědomují si to a dovedou si sami sobě položit tuto otázku?

Pokud ne, pak nejsou schopni sebereflexe a nemají právo hodnotit a už vůbec nejsou hodni kritizovat jiné!
Protože kdosi kdysi dávno moudře řekl:

"Chceš-li kritizovat jiné začni nejprve sám od sebe..!"

Pokud to ovšem nedokáží, a je jedno kteří.- jestli opoziční nebo ostatní totál-kritici: jsou ostudou Čechů a řadí se všichni do houfu "bučícího stáda", které lze nazvat jen a jen
"CZECHschmeid"!
(takhle zkomoleně proto, že to digitální cenzor automaticky nezaeviduje a navíc je to mezinárodně srozumitelnější-chá, chá..).
Protože jen tento "druh" se chová takto nezodpovědně !

Proto, jak se stát slušným člověkem, vymanit se tak z houfu "bučícího stáda", vědět co to je morální kodex slušného člověka - čtěte jinde zde na tomto blogu článek "Řád moudrého života" a "Malý řád deliktů a morálky" který je nutno považovat za nedílnou součást tohoto článku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vašek Vašek | E-mail | 8. března 2016 v 10:28 | Reagovat

A už velmi dávno Ježíš řekl : Ať hodí první ten, kdo jest bez hříchu. Proto nelze současný stav dávat za vinu současné generaci. Jak si totiž nastávající generaci (své děti) vychováme, takovou jim připravíme budoucnost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama